Profil okapowy - Renoplast K100

Nowy produkt

2216 Przedmioty

139,92 zł

Produkty powiązane

Opis

Zastosowanie Balkony i tarasy
Materiał Aluminium pokryte powłoką poliestrową
Wymiary 1szt: 2m

Więcej informacji

Profil okapowy to jeden z wielu elementów pozytywnie wpływających na estetykę balkonu lub tarasu. Jego zastosowanie pozwala skutecznie chronić powierzchnie posadzek, przed pękaniem i rozwarstwianiem się, zapewniając odpowiednie odprowadzanie wody i szczelność w strefach okapowych.

Prezentowany profil okapowy K100 Renoplast dedykowany jest do montażu na balkonach i tarasach z posadzką wykonaną z płytek ceramicznych. Model ten zaliczany jest do podstawowej grupy produktów, zapewniających wykonanie balkonów i tarasów zgodnie ze sztuka budowlaną. Został on wyprodukowany z wysokiej jakości aluminium, pokrytego dodatkowo powłoką poliestrową zabezpieczającą go w pełni przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych powodujących korozję. Renoplast K100 zapewnia szczelne i bezproblemowo połączenie go z warstwami izolacji przeciwwodnej, zastosowanej na balkonach lub tarasach.

Dodatkową zaletą stosowania profili okapowych K100 z naszej oferty jest ich odpowiednio wyprofilowany kształt i sztywność, umożliwiające prawidłowe osadzenie na dedykowanych powierzchniach. Zastosowane w profilach Renoplast K100 specjalistyczne otwory zapewniają natomiast właściwe odprowadzenie wody opadowej, zapobiegając tym samym tworzeniu się niepożądanych zastoisk, wpływających niekorzystnie na stan techniczny i estetykę balkonów i tarasów.

Profile okapowe K100 będące elementem systemów Renoplast posiadają szerokość 50 milimetrów podparcia profilu na krawędzi oraz długość 2 metrów. Oferowane są w trzech wersjach kolorystycznych RAL 8019, RAL 7024 oraz RAL 7037.

Profil Okapowy Renoplast K100 - Właściwości:

 • Uproszczony montaż i dodatkowa możliwość zastosowania szablonu montażowego ABS 60 mm.
 • Prawidłowe spojenie z izolacją posadzki balkonu i tarasu
 • Kompleksowo odprowadza wilgoć spod posadzkowych warstw kleju.
 • Wysoka sztywność, odpowiadają za prawidłowy montaż i funkcjonalność. Niweluje tym samym możliwość, tworzenia się zastoisk wody na posadzce tarasu i balkonu.
 • Wysoka odporność na trudne i zmienne warunki pogodowe.

Montaż profili okapowych K100 Renoplast

Zobacz pełny film instruktażowy - mocowania systemu z profilem okapowym Renoplast K100.

 1. Zaczynamy od zaprojektowania spadku tarasu i dylatacji jego podłoża oraz układu okładziny.
 2. Następnie przy skorzystaniu wzorników montażowych albo ręcznie robimy zagłębienie o szerokości około 8 cm i głębokości około 2-3 mm. Osiągamy tym samym uskok o wymiarach dopasowanych właściwie do umieszczenia profilu.
 3. Montaż zaczynamy od przymocowania profilu oraz zaznaczenia miejsc pod odwierty do zamocowywania kołków. 
 4. Później nawiercamy otwory i osadzamy w nich koszulki kołków. 
 5. Powtórnie wprawiamy w ustalone wcześniej miejsce okap balkonowy i tymczasowo mocujemy wkrętami. 
 6. Wówczas profile tniemy piłką do montażu, względem chcianego wymiaru. 
 7. W miejsca zrealizowanego wcześniej zagłębienia umieszczamy smukłą powierzchnię zaprawy ściągającej oraz mocujemy na nią profile z niepełnym wkręceniem wkrętów. 
 8. Po początkowym spojeniu zaprawy ściągającej dokręcamy wkręty.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Profil okapowy - Renoplast K100

Profil okapowy - Renoplast K100

K100 jest ekonomicznym modelem z gamy wszystkich okapników balkonowych z naszej oferty. Klasyczne rozwiązanie, proste i szybkie w montażu. Zapewnia szczelne połączenie z izolacją i odprowadzenie wody z posadzki. Przeznaczone na posadzki ceramiczne układane na zaprawie klejowej. 

7 innych produktów w tej samej kategorii:

Pobierz plik