Profil okapowy K40 Renoplast

Nowy produkt

2870 Przedmioty

269,34 zł

Produkty powiązane

Opis

Zastosowanie Balkony i tarasy
Materiał Aluminium pokryte powłoką poliestrową
Wymiary 1szt: 2m

Więcej informacji

Przy wykończeniu balkonów i tarasów w estetyczny i w pełni poprawny sposób, niezwykle przydatnym elementem okazują się profile aluminiowe balkonowe marki Renoplast. Zapewniają one nie tylko prawidłowy wygląd krawędzi posadzki, ale także skutecznie chronią ją przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Dlatego też w ofercie naszego sklepu prezentujemy profil okapowy K40, przeznaczony do zastosowania na balkonach i tarasach wykończonych za pomocą posadzki pokrytej płytkami ceramicznymi, mocowanymi na zaprawie klejowej. Profil okapowy aluminiowy K40 zapewnia swobodny odpływ wilgoci spod warstw pod posadzkowych, a także pełną szczelność wzdłuż całej długości krawędzi balkonu lub tarasu. Jego wysoka sztywność gwarantuje natomiast prawidłowe ulokowanie go na okapie wybranej powierzchni w trwały i szczelny sposób.

Profil aluminiowy okapowy K40 został wykonany z najwyższej jakości aluminium, pokrytego powłoką poliestrową, dodatkowo zabezpieczającą materiał przed zjawiskiem korozji. Dzięki czemu jest on o wiele trwalszy w porównaniu do swoich stalowych odpowiedników. Trwałość ta przekłada się natomiast na jego długoletnie użytkowanie, bez konieczności wykonywania prac naprawczych. Dodatkowo zastosowana powłoka zapewnia także perfekcyjne zespolenie profilu z warstwą izolacji przeciwwodnej.

Konstrukcja profilu okapowego K40 dodatkowo umożliwia zamocowanie rynny, odprowadzającej wodę. Zaprojektowany dla osób budujących balkon lub taras, z podłożem układanym z płytek ceramicznych na warstwie kleju. Profil okapowy z rynną K40 dostępny jest w naszym sklepie w wariancie o długości 2 metrów, w trzech opcjach kolorystycznych RAL 8019, RAL 7024 oraz RAL 7037. Jego wykonanie umożliwia dodatkowo systemowe zamontowanie rynien Gamrat lub Marley o średnicy 75 centymetrów.

Profil aluminiowy balkonowy K40 Właściwości:

  • Prosty montaż, z możliwością zastosowania gotowego szablonu.
  • Trwałe i szczelne połączenie z izolacją podłoża balkonu lub tarasu.
  • Konstrukcja technologiczna profilu, zachowuje szczelność posadzki, jednocześnie skutecznie odprowadzając wilgoć z warstw pod posadzkowych.
  • Duża sztywność, umożliwiająca proste umieszczenie profilu na okapie tarasu, balkonu. Gwarantuje tym samym skuteczne odwodnienie posadzki, niwelując możliwość kreowania się zastoisk wody wzdłuż krawędzi podłoża.
  • Możliwość montażu rynny za pośrednictwem haków rynnowych.

Zalecenia eksploatacyjne:

  • Profile aluminiowe balkonowe K40 myć przynajmniej dwa razy do roku.
  • Do czyszczenia nie wykorzystywać kwaśnych środków myjących lub wchodzących w reakcję z aluminium.
  • Po każdorazowym umyciu nawierzchnia musi być natychmiast spłukana czystą, chłodną wodą.
  • Nigdy nie używać soli i substancji syntetycznych do usuwania oblodzenia w pobliżu profili aluminiowych balkonowych.
  • Nie wykorzystywać rozpuszczalników zawierających: alkohole, estry, ketony, węglowodory chlorowane, estry glikoli, związki aromatyczne.Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Profil okapowy K40 Renoplast

Profil okapowy K40 Renoplast

Na bazie popularności K30, stworzono profil K40, który został zmodyfikowany o przedłużenie umożliwiające montaż rynny. Jest to zaawansowany systemowy okapnik balkonowy do podłoży z posadzką ceramiczną układaną na zaprawie klejowej. Posiada dodatkowe otwory odwadniające, zapobiegające pojawianiu się wykwitów związanych z reakcjami chemicznymi.

7 innych produktów w tej samej kategorii:

Pobierz plik